O projekcie

Cześć! Nazywam się Grzegorz Raczek i jestem wlaścicielem dwóch portali kulturalnych: duże Ka (dla doroslych) i Papierowy Pies (dla dzieci i młodzieży),  kilku blogów autorskich: Trampki Dwa, Pacynka z dziurawej skarpetki i Czasami Kalafior, a także pomysłodawcą i organizatorem konkursu literacko-plastycznego Bazgroł. Chcialbym Wam opowiedzieć o swoim pomyśle.

Historia pierwszego projektu radiowego, który chciałem wcielić w życie ma już kilka lat. Bakcyla połknąłem prowadząc własny program w skierniewickim radiu RSC, a potem przez chwilę w Radiu Żyrardów. Po jakimś czasie pojawiła się idea kulturalnego radia internetowego RDJO, którą musiałem z powodów zdrowotnych zarzucić. Po wyjściu ze szpitala nie było sensu serwować odgrzewanych kotletów (tym bardziej, że te kotlety mocno się rozciapciały), więc jak tylko wydobrzałem, powróciłem do idei radia robionego z każdym i dla każdego, bez drogiego sprzętu i wypasionego studia. Tak narodziła się idea radiowa bis, pod nazwą Luźny Sweter Projekt.

Luźny Sweter Projekt to akcja, dzięki której wielu z Was ma szansę powrócić do niegdysiejszych marzeń o zostaniu radiowcem lub te marzenia w sobie obudzić. Chciałbym zachęcić do współtworzenia każdego, kto ma jakiś pomysł na siebie i audycję radiową, jako taką dykcję, wiedzę, inteligencję, humor i wszystkie te cechy potrafi skroplić i wypluć z siebie w potoku skoordynowanego monologu lub rozmowy z jednym lub kilkoma współautorami nagrania.

Do udziału zapraszam solistów i całe zespoły, rodziców, dzieci, klasy oraz grupy znajomych i przyjaciół, fachowców chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, miłosników książki, filmu, gier, muzyki, teatru etc. Nie jest ważne gdzie mieszkasz - w wielkim mieście czy na wsi. W nosie mam czy jesteś wysoki, niski, gruby, chudy, przystojny czy przystojny inaczej! Interesuje mnie tylko co masz w głowie, w sercu i na końcu języka! Cała reszta to mało zajmujące bzdety!

Jeśli macie jako takie pojęcie o nagrywaniu - świetnie! Jeśli nie - tys piknie! Od tego jestem ja i współpracujący z Luźnym Swetrem znawcy tematu, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wszystkie nurtujące Was kwestie.

Jeśli macie już jakiś sprzęt - w porządku! Nie macie - nie ma problemu! Luźny Sweter Projekt pomoże Wam kupić wszystko, co jest potrzebne do nagrywania po rozsądnych cenach (cały czas monitoruję rynek wtórny, szukam okazji), wynajmie Wam brakujące elementy, albo nawet cały zestaw (oczywiście nie z marszu - na przekazanie sprzętu wartego czasem kilkaset zlotych trzeba będzie zapracować). Poza tym istnieje szansa na przekazanie sprzętu za przysłowiową złotówkę wszystkim tym, którzy swoją pracą na to zasłużą!

Być może trzeba będzie w tym celu poszukać sponsorów i/lub uruchomić akcję crowdfundingową, ale do odważnych i upartych świat należy! Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą że i odważne i uparte ze mnie bydle...

Luźny Sweter Projekt jest tworem stworzonym jako dopełnienie dwóch portali kulturalnych - dużego Ka i Papierowego Psa, więc istnieje możliwość powstałym grupom radiowym lub solistom przekazania produktów recenzyjnych (książki, gry, filmy), delegowania na pokazy przedpremierowe, imprezy zamknięte, spotkania autorskie, targi.

Jeśli macie jakieś pytania, jeśli chcecie dołączyć do Projektu, niestety ciągle macie jakieś "ale" - napiszcie: radio@duzeka.pl, albo skontaktujcie się ze mną za pośrednictwem profilu na fb.

Odpowiem - zachęcę - przekonam!

Włączcie się!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz